W dniu 28 marca 2015r. w hali środowiskowo- sportowej we Włoszakowicach odbył się IV Amatorski Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Włoszakowice. Od godziny 9.00 trwała weryfikacja zgłoszonych drużyn, natomiast o godzinie 9.30 odbyło się uroczyste otwarcie turnieju. Honorowymi Patronami turnieju byli: Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej – Wojciech Ziemniak, a także Wójt Gminy Włoszakowice – Stanisław Waligóra, który dokonał oficjalnego otwarcia turnieju. W rozgrywkach wzięło udział 8 drużyn: All Stars Korona Team, Bąki Team Wschowa, Bukos, Jamal Team, Kolejówa Team, No- name, Sokół Perkowo, Volley Fenix. Zespoły rywalizowały ze sobą w dwóch grupach, a awans do półfinału wywalczyły po dwie najlepsze drużyny z grup.

W czasie przerwy, dla kibiców, został przeprowadzony konkurs zagrywki, w którym można było wygrać nagrody. Przed meczami finałowymi odbył się pokaz w wykonaniu duetu kuglarskiego Jakuba i Magdy.

W meczu o 3 miejsce zmierzyły się ze sobą Sokół Perkowo i Bąki Team Wschowa. Pojedynek zakończył się zwycięstwem tych pierwszych w dwóch setach. W finale zmierzyły się dwie drużyny z Leszna – Volley Fenix i Jamal Team. Po niezwykle zaciętym pojedynku, który ostatecznie zakończył się tie- breakiem na przewagi, ze zwycięstwa cieszyła się drużyna Volley Fenix.

Drużyny, które zajęły miejsce na podium otrzymały puchary ufundowane przez Wójta Gminy Włoszakowice – Stanisława Waligórę. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe medale ufundowane przez Pana Posła Wojciecha Ziemniaka oraz nagrody od sponsorów.

Organizatorami turnieju byli studenci Instytutu Zdrowia i Kultury Fizycznej, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Lesznie: Grzegorz Grześkowiak, Patryk Bosy i Michał Gorynia. Współorganizatorem było Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” Włoszakowice.

1. Świętek Waldemar ..................................................................

2. Maluśki Roman ......................................................................

3. Kaminiarz Andrzej...................................................................

4. Makałowski Stanisław...............................................................

5. Ławecki Arkadiusz...................................................................

6. Maciąg Łukasz........................................................................

Opiekun sekcji: Maciąg Łukasz