v siat 20160428 1307639645W sobotę, 16.04.2016r., odbył się V Amatorski Turniej Siatkówki Mężczyzn we Włoszakowicach, zorganizowany przez studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej przy współpracy z miejscowym Towarzystwem Gimnastycznym „Sokół" oraz Gminą Włoszakowice.

O 10:00 odbyło się oficjalne rozpoczęcie, a otwarcia dokonał Prezes TG „Sokół" Leszek Jagodzik. Gości przywitali także organizujący imprezę studenci: Michalina Grobelna, Klaudia Podhajecka, Tymoteusz Fiebich, Michał Wałkiewicz oraz absolwent uczelni Łukasz Maciąg.

Zgodnie z regulaminem w turnieju udział wzięło 8 drużyn: Dream Team, Fenix Volley, Bąki, Sokół Perkowo, DTR Volley Trzebnica, Siatkarz Jarocin, Kucharki i Invictus Wrocław. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy, w których grały systemem „każdy z każdym" do 2 wygranych setów. Do półfinałów awansowały po dwie najlepsze drużyny z obu grup. Następnie rozegrane zostały mecze o 3 i 1 miejsce. W ten sposób w ciągu 7 godzin rozegrano 16 meczy.


W przerwach pomiędzy rozgrywkami zawodnicy i kibice mogli częstować się kiełbasą, ciepłą zupą, a także ciastem, kawą i herbatą. Turniej urozmaiciła loteria fantowa, pokazy kuglarskie oraz konkurs wbijania gwoździa.
W meczu o III miejsce zmierzyły się ze sobą zespoły: Sokół Perkowo i Invictus Wrocław. Pewnie 2:0 (25:19 i 25:12) wygrała drużyna z Perkowa. W meczu o I miejsce Siatkarz Jarocin zdecydowanie pokonał 2:0 (25:11 i 24:14) drużynę Bąki i triumfował w całym turnieju.

Na zakończenie imprezy miała miejsce uroczysta dekoracja zwycięzców. Organizatorzy wraz z Prezesem TG „ Sokół" Leszkiem Jagodzikiem wręczyli 3 najlepszym zespołom puchary ufundowane przez Wójta Gminy Włoszakowice Stanisława Waligórę oraz nagrody rzeczowe. Najlepszym zawodnikiem meczu finałowego został Albert Adamski występujący w zespole z Jarocina. Ponadto każdy uczestnik mógł liczyć na pamiątkowy medal ufundowany przez Pana Posła na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Wojciecha Ziemniaka i paczkę z gadżetami.

Turniej zakończył się dużym powodzeniem dzięki zaangażowaniu studentów, wolontariuszy i licznych sponsorów, którzy jak co roku włożyli dużo pracy w przygotowanie imprezy.

 

Relacja zdjęciowa:

Relacja zdjęciowa:Relacja zdjęciowa:Relacja zdjęciowa:Relacja zdjęciowa:Relacja zdjęciowa:Relacja zdjęciowa:Relacja zdjęciowa:Relacja zdjęciowa:Relacja zdjęciowa:Relacja zdjęciowa:Relacja zdjęciowa:Relacja zdjęciowa:Relacja zdjęciowa:Relacja zdjęciowa:Relacja zdjęciowa:Relacja zdjęciowa:Relacja zdjęciowa:Relacja zdjęciowa:Relacja zdjęciowa:Relacja zdjęciowa:Relacja zdjęciowa:Relacja zdjęciowa:Relacja zdjęciowa:

Nie masz uprawnień do komentowania