Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół"

ul. Kurpińskiego 29, 64-140 Włoszakowice

Odwiedza nas

Odwiedza nas 61 gości oraz 0 użytkowników.

kwiecień 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

XV Zawody w Narciarstwie Alpejskim SANOV 2018 - relacja oraz wyniki

Narciarze i snowboardziści mieszkający, uczący się lub pracujący na terenie naszej gminy spędzili tegoroczne ostatki na stoku w czeskim Šanovie (gmina Králíky). Wszystko za sprawą jubileuszowej, XV już edycji Mistrzostw Gminy Włoszakowice w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie organizowanych przez włoszakowickie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół”.

Na stoku należącym do zaprzyjaźnionych Romana i Zdeny Bubáków rywalizowało w tym roku ok. 80 miłośników białego szaleństwa. Licznie zgromadzonych narciarzy i snowboardzistów oraz towarzyszących im kibiców powitał prezes TG „Sokół” Leszek Jagodzik. Zawodników dopingowali również starostowie powiatu leszczyńskiego - Jarosław Wawrzyniak i Robert Kasperczak oraz radni Rady Gminy Włoszakowice - Zenon Poloch i Marek Wąsowicz. Na miejscu nie mogło też zabraknąć uczniów włoszakowickiego gimnazjum i liceum, którzy pod czujnym okiem nauczycieli od kilku dni szlifowali swoje umiejętności narciarskie w ramach zorganizowanej po raz kolejny „białej szkoły”.

Uczestnicy mistrzostw rywalizowali ze sobą w 9 różnych kategoriach, przydzielonych uprzednio na podstawie wieku i płci. Zadanie jak zawsze polegało na jak najszybszym pokonaniu slalomu giganta. Dzięki doskonale przygotowanej trasie i prawdziwie zimowym warunkom zawody przebiegały na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie. Najlepszym wśród mężczyzn sensacyjnie okazał się Jakub Grochowczak z czasem 18,6 sek., a wśród kobiet Julia Pluta (21,1 sek.), która wykorzystała nieobecność wielokrotnej triumfatorki. Jak przystało na zawody rangi mistrzowskiej, mistrz i mistrzyni otrzymali pamiątkowe puchary, a zwycięzcy poszczególnych kategorii medale w kolorze złotym, srebrnym lub brązowym. Specjalne trofea powędrowały też do najlepszych zawodników reprezentujących Zespół Szkół Ogólnokształcących we Włoszakowicach – Julii Pluty i Antoniego Gregora.

Po całodziennym szusowaniu zawodnicy udali się do hotelu położonego nad miastem Králíky, gdzie czekały na nich wygodne pokoje, ciepły posiłek i zasłużony odpoczynek. Wieczorem odbyła się również tradycyjna zabawa taneczna, podczas której świętowano wszystkie zdobyte trofea. Białe szaleństwo kontynuowano także następnego dnia, na stokach w Šanovie i  Dolní Moravie.

Poniżej prezentujemy najlepsze trójki zawodników w poszczególnych kategoriach:

Dzieci rocznik 2006 i młodsi

 1. Wiktor Mikołajczak

Kobiety rocznik 2005-2002

 1. Julia Pluta
 2. Monika Grabsztunowicz
 3. Maja Wieczorek

Kobiety rocznik 2001-1978

 1. Maria Trojanowska
 2. Aleksandra Nowak
 3. Aleksandra Kiąca

Kobiety rocznik 1977 i starsze

 1. Barbara Zapłata (70)
 2. Donata Grzesiecka
 3. Barbara Zapłata (74)

Mężczyźni rocznik 2005-2002

 1. Szymon Kot
 2. Antoni Gregor
 3. Jakub Rydlewski

Mężczyźni rocznik 2001-1989

 1. Jakub Grochowczak
 2. Alan Apolinarski
 3. Artur Nowak

Mężczyźni rocznik 1988-1968

 1. Tomasz Linka
 2. Jan Kot
 3. Jan Zapłata

Mężczyźni rocznik 1967 i starsi

 1. Ireneusz Walkowski
 2. Leszek Jagodzik
 3. Marek Nowak

Snowboard

 1. Kamil Skórzewski
 2. Mariusz Ciesielski
 3. Marcin Kulas
 
ŹRÓDŁO:   wloszakowice.pl

Najnowsze

Wielkanoc.

Akademia piłkarska Reissa-Sokół Włoszakowice - sprawozdanie

   Akademia Piłkarska Reissa - Sokół Włoszakowice jest to klub piłkarski funkcjonujacy we Włoszakowicach od 2018 roku. Klub na chwilę obecną łączy ze sobą około 50 zawodników w różnych grupach wiekowych, trenujemy
i prowadzimy ciagły nabór chłopców i dziewczynek od 4 roku życia wzwyż.

Aktualnie otwarte grupy: 

A1 Skrzat 4-6 lat

A2 Żak 7-9 lat

B1 Orlik 10 lat

 Akademia Piłkarska Reissa-Sokół Włoszakowice prowadzi treningi 12 miesięcy
w roku. W okresie letnim treningi odbywają się na stadionie Sokół Włoszakowice, a w okresie zimowym zawodnicy trenują na halach sportowych znajdujących się na terenie Włoszakowic.

Trenerem głównym jest Pan Maciej Tomkowiak, dodatkowo w każdym treningu udział bierze asystent trenera Pan Kacper Bednarczyk.

Akademia organizuje wiele turniejów Reiss Cup oraz Wielkopolsko-Lubuskie Ligi Piłkarskie. Są to pionierskie projekty pozwalające na rywalizację zawodników
w myśl zasady fair play i idei zespołowości. Odbywające się co tydzień rozgrywki, w pełni dostosowane są do poziomu oraz wieku zawodników, zapewniają nie tylko piłkarskie emocje, ale przygotowują uczestników do piłkarskich pojedynków na najwyższym poziomie. Uczestników podczas turnieju obdarowujemy medalami
i nagrodami.

Sprawozdanie ze szkolenia – Program „KLUB”

   Pomimo obostrzeń związanych z pandemią COVID-19, w lipcu i sierpniu 2020 roku,  dzięki pozyskanym środkom z  Program „KLUB”, udało się przeprowadzić podstawowe szkolenie windsurfingowe dla dzieci i młodzieży w wieku 9 – 15 lat.

Z programu zakupiono deskę szkoleniową Starboard oraz trzy pędniki, w różnych rozmiarach, przeznaczone dla dzieci i młodzieży oraz opłacono instruktora. Szkolenie było bezpłatne dla uczestników.

Szkolenie odbywało się na terenie Gminnego Ośrodka Sportu, zlokalizowanego
w Boszkowie-Letnisku, nad jeziorem Dominickim.

Łącznie w szkoleniu wzięło udział 48 kursantów, którzy pod bacznym okiem instruktora Marka Krzyżaniaka, nabywali wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne. Na uwagę zasługuje fakt, iż w szkoleniu wzięła prawie jednakowa liczba dziewcząt i chłopców, co wyróżnia windsurfing spośród innych dyscyplin sportowych. Kursanci nabyli podstawowe umiejętności pływania na desce,
co umożliwia im samodzielne pływanie, pod okiem osób dorosłych.
Dzieci były bardzo zadowolone z czasu spędzonego nad wodą.

Są plany kontynuowania tego typu szkolenia w sezonie 2021, jeśli sytuacja związana z pandemią koronawirusa się poprawi.