Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół"

ul. Kurpińskiego 29, 64-140 Włoszakowice

Odwiedza nas

Odwiedza nas 56 gości oraz 0 użytkowników.

listopad 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Relacja z XXIV Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Oldboys o Puchar Wójta Gminy Włoszakowice

W dniu 17 czerwca 2017 roku na stadionie piłkarskim Sokoła Włoszakowice we Włoszakowicach odbył się XXIV Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Oldboys o Puchar Wójta Gminy Włoszakowice, w którym udział wzięło 5 drużyn: Sokół Włoszakowice, Zagłębie Lubin, Las Puszczykowo, Chrzypsko Wielkie oraz goście z Czech Cervena Voda.
Oficjalne rozpoczęcie turnieju nastąpiło o godzinie 11.00 wówczas to uroczystość otworzył Prezes TG SOKÓŁ WŁOSZAKOWICE Leszek Jagodzik.

Na początku głos zabrał Wójt Gminy Włoszakowice Pan Stanisław Waligóra, który przywitał przybyłych zawodników oraz zgromadzoną publiczność. Podziękował Prezesowi TG SOKÓŁ WŁOSZAKOWICE za zorganizowanie turnieju, życzył wszystkim wygranej.

Następnie głos ponownie zabrał Prezes TG SOKÓŁ WŁOSZAKOWICE Leszek Jagodzik, który także przywitał przybyłe drużyny, sędziów i gości oraz życzył przyjemnej sportowej rywalizacji.

Po oficjalnym przywitaniu zespoły biorące udział w imprezie prowadzone przez mażoretki i młodzieżową orkiestrę dętą z Włoszakowic pomaszerowały na stadion gdzie zostały odegrane hymny państw biorących udział w turnieju.

Po krótkiej prezentacji zespołów piłkarskich rozpoczęła się rywalizacja sportowa.

Mecze rozgrywano systemem każdy z każdym, 2x12min.

W pierwszym spotkaniu wystąpili piłkarze ZAGŁĘBIE LUBIN, a za przeciwnika mieli gości z Puszczykowa. Po bardzo ładnym meczu gdzie walka zawodników odbywała się głównie pod bramką zawodników z Puszczykowa mecz kończy się wynikiem 2:1 dla zawodników z Lubina.

Drugie spotkanie to mecz pomiędzy CHRZYPSKIEM WIELKIM a zawodnikami z za naszej południowej granicy piłkarzami z CERVENEJ VODY po bardzo zaciętym i wyrównanym meczu gdzie walka zawodników odbywała się głównie w środku pola gry mecz kończy się wynikiem 2-1 dla piłkarzy z CHRZYPSKA.

Trzeci mecz to rywalizacja pomiędzy gospodarzem turnieju SOKOŁEM WŁOSZAKOWICE, a ZAGŁĘBIE LUBIN. Cały mecz bardzo ciekawy i wyrównany. Obydwie drużyny bardzo chciały wygrać. Stwarzały bardzo dużo sytuacji bramkowych. Obydwie drużyny dużo biegały i stwarzały sobie sytuacje mecz kończy się wynikiem 2:2.

Kolejne czwarte spotkanie to mecz pomiędzy piłkarzami z CERVENEJ VODY i LASU PUSZCZYKOWO. Po dość wyrównanej grze wygrywają zawodnicy CERVENEJ VODY 1-0

W następnej odsłonie sobotniego turnieju zagrali przedstawiciele gospodarzy z WŁOSZAKOWIC z zawodnikami z CHRZYPSKA WIELKIEGO. Pierwsza połowa meczu bardzo ciekawa i wyrównana. Obydwie drużyny dużo biegały i stwarzały sobie sytuacje ale do przerwy tylko jedna zakończyła się strzeleniem bramki. Do przerwy 1:0 Sokoła. Druga połowa mniej ciekawa, długo wynik nie ulegał zmianie. Dopiero w ostatnie akcji napastnik gospodarzy zdobywa bramkę na 2:0.

Kolejne szóste spotkanie to mecz pomiędzy piłkarzami ZAGŁĘBIE LUBIN a piłkarzami z CERVENEJ VODY. Mecz bez historii ciągłe ataki piłkarzy z Lubina i niesamowicie skuteczni napastnicy. Mecz kończy się wynikiem 7:0 dla Miedziowych.

Następny mecz to rywalizacja pomiędzy zawodnikami CHRZYPSKA WIELKIEGO i LASU PUSZCZYKOWO. Mecz niezbyt ciekawy. Po dość widocznej przewadze piłkarze CHRZYPSKA wygrywają 3:1.

Następne spotkanie to mecz pomiędzy SOKOŁEM WŁOSZAKOWICE, a drużyną z CERVENEJ VODY. Cały mecz bardzo ciekawy i wyrównany. Obydwie drużyny bardzo chciały wygrać. Stwarzały bardzo dużo sytuacji bramkowych wynik do przerwy 1:1. Po zmianie stron piłkarze z CZECH szybko strzelają bramkę. Piłkarze SOKOŁA WŁOSZAKOWICE szybko wzięli się do odrabiania strat, po pięknej akcji strzelają w końcu bramkę. Mecz dość interesujący i zarazem bardzo wyrównany kończy się wynikiem 2:2.

W szóstym meczu turnieju naprzeciw siebie stanęły drużyny gospodarzy i CHRZYPSKA WIELKIEGO i ZAGŁĘBIE LUBIN. Miedziowi w tym meczu nie dali żadnych szans przeciwnikowi. Mecz bez historii. Pewne zwycięstwo Lubinian 3:1.

W kolejny meczu a zarazem ostatnim swoim występie gospodarze SOKÓŁ mierzył się z LASEM PUSZCZYKOWO, ładna i szybka gra obu drużyn mogła podobać się zgromadzonej publiczności. Pierwszą bramkę zdobywają zawodnicy z Puszczykowa. Długo wynik nie ulegał zmianie. Dopiero w końcówce meczu zawodnicy z Włoszakowic po ładnej akcji doprowadzają do remisu. Mecz kończy się wynikiem 1:1.

Po ostatnim gwizdku sędziego można było zacząć podsumowywanie bardzo interesującego, dostarczającego dużo wrażeń kibicom XXIV Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej Oldboys o Puchar Wójta Gminy Włoszakowice.
Głos ponownie zabrał Prezes Leszek Jagodzik podsumowując przebieg turnieju, gratulując wszystkim zawodnikom biorącym udział w turnieju. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Włoszakowice Pan Stanisław Waligóra, który także podziękował i pogratulował wszystkim uczestnikom.

Nadszedł też czas na rozdanie pucharów i nagród.
V miejsce zdobyła drużyna LAS PUSZCZYKOWO, IV miejsce zajęła drużyna z Czech CERVENA VODA, III miejsce osiągnęli piłkarze CHRZYPSKO WIELKIE, II miejsce gospodarze turnieju SOKÓŁ WŁOSZAKOWICE, zwycięzcą turnieju i zdobywcą pucharu została drużyna z LUBINA, którzy z rąk Wójta odebrali piękny puchar za zwycięstwo.

Najlepszym strzelcem turnieju i zdobywcą statuetki króla strzelców został zawodnik Zagłębi Lubin Krzysztof Wiśniewski zdobywca 4 bramek.
Najlepszym bramkarzem turnieju i zdobywcą statuetki został zawodnik Zagłębi Lubin Krystian Bednarz.

 

Podsumowanie turnieju:

tabela2017

 Wyróżnienia indywidualne:

1- król strzelców: Krzysztof Wiśniewski
2- najlepszy bramkarz: Krystian Bednarz

Dziękujemy kibicom za wspaniały doping, zaproszonym drużynom za przybycie na turniej za miłą i życzliwą atmosferę podczas gry i do zobaczenia za rok.

ZESPÓŁ CHRZYPSKO WIELKIE CERVENA VODA SOKÓŁ WŁOSZA-KOWICE LAS PUSZCZYKOWO ZAGŁĘBIE LUBIN PUNKTY BRAMKI MIEJSCE
CHRZYPSKO WIELKIE X 2:1 0:2 3:1 1:3 6 6-6
(+0) III
CERVENA VODA 1:2 X 2:2 1:0 0:7 4 5-12
(+2) IV
SOKÓŁ WŁOSZA-KOWICE 2:0 2:2 X 1:1 2:2 6 7-5
(+2) II
LAS PUSZCZYKOWO 1:3 1:2 1:1 X 1:2 1 4-8
(-4) V
ZAGŁĘBIE LUBIN 3:1 7:0 2:2 2:1 X 10 14-4
(+10) I
 

Najnowsze

Mecz Włoszakowice - Osieczna

Zdjęcia przedstawiają drużynę Sokoła po wygranym meczu pucharowym z drużyną z Osiecznej 4:1, gdzie wręczono pamiątkową grawerę Łukaszowi Maciągowi w ramach podziękowania za prace trenerską. Grawerę wręczył kapitan Tomek Pawłowski oraz prezes Leszek Jagodzik

Trenujemy !!!

Nasza najmłodsza grupa zaprasza wszystkich chętnych chłopców i dziewczynki do naszej drużyny.

Jesteś zainteresowany?

Skontaktuj się i umów na trening 

tel: 697 594 771 

XVII Mistrzostwa Gminy Włoszakowice - Dolna Morava.

Wyjątkowo ciepła i bezśnieżna zima nie przeszkodziła w organizacji XVII Mistrzostw Gminy Włoszakowice w Narciarstwie Alpejskim, które odbyły się w przedostatnią sobotę lutego. Zawody zostały tradycyjnie przeprowadzone u naszych południowych sąsiadów, lecz nie jak zawsze w miejscowości Šanov, a w pobliskiej Dolnej Moravie.

Na czeskiej ziemi rywalizowało w tym roku ponad 80 narciarzy, mieszkających, pracujących lub uczących się w naszej gminie. Wśród nich nie zabrakło też uczniów włoszakowickiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Karola Kurpińskiego, którzy pod czujnym okiem nauczycieli od kilku dni szlifowali swoje umiejętności narciarskie w ramach przeprowadzonej ponownie „białej szkoły”. Zmaganiom licznie zgromadzonych zawodników przyglądali się m.in.: wójt gminy Włoszakowice Robert Kasperczak, przewodniczący Rady Gminy Kazimierz Kurpisz, radny Marius Sujecki, kierownik Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Arkadiusz Szymczak oraz prezesi Towarzystw Gimnastycznych „Sokół” w Bukówcu Górnym i Włoszakowicach – odpowiednio Jan Kot i Leszek Jagodzik.

Uczestnicy mistrzostw rywalizowali ze sobą w dziesięciu różnych kategoriach, przydzielonych uprzednio na podstawie wieku i płci, a zadanie standardowo polegało na jak najszybszym pokonaniu slalomu giganta. Mimo niezwykle wymagającej trasy, wytyczonej w zupełnie nowym miejscu, zawody przebiegały na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie. Niepokonany wśród mężczyzn, podobnie jak przed dwoma laty, okazał się Jakub Grochowczak z czasem 18,4 sek., a klasyfikację damską zdominowała wielokrotnie triumfująca Zuzanna Kaźmierczak (czas 23,2 sek.). Jak przystało na zawody rangi mistrzowskiej, mistrz i mistrzyni otrzymali okazałe puchary, natomiast zwycięzcy poszczególnych grup medale w kolorze złotym, srebrnym lub brązowym. Dodatkowe trofea powędrowały też do najlepszych zawodników reprezentujących włoszakowickie ZSO – Antoniny Nowak i Mikołaja Ratajczak. Pozostali uczniowie biorący udział w „białej szkole” odebrali pamiątkowe dyplomy.

Głównym organizatorem gminnych mistrzostw w narciarstwie było jak co roku Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” Włoszakowice.

Najlepsze trójki zawodników w poszczególnych kategoriach prezentujemy poniżej:

Dziewczęta 10-12 lat

 1. Emilia Klawińska
 2. Weronika Weiss
 3. Maja Szkudlarczyk

Dziewczęta 13-15 lat

 1. Antonina Nowak
 2. Wiktoria Kazimierska
 3. Roksana Grabsztunowicz

Chłopcy 6-13 lat

 1. Fabian Stachowiak
 2. Tymoteusz Zając
 3. Emil Mikołajczak

Chłopcy 14-16 lat

 1. Mikołaj Ratajczak
 2. Maksymilian Grycz
 3. Władysław Wypych

Kobiety roczniki 2002-1981

 1. Zuzanna Kaźmierczak
 2. Aleksandra Kiąca
 3. Natalia Mierzyńska

Kobiety rocznik 1980 i starsze

 1. Donata Grzesiecka
 2. Barbara Zapłata
 3. Aldona Andrzejewska

Mężczyźni roczniki 2003-1980

 1. Jakub Grochowczak
 2. Szymon Kot
 3. Norbert Stachurski

Mężczyźni roczniki 1979-1970

 1. Tomasz Linka
 2. Grzegorz Szkudlarczyk
 3. Karol Mikołajczak

Mężczyźni roczniki 1969-1960

 1. Piotr Grochowczak
 2. Jerzy Kiąca
 3. Leszek Jagodzik

Mężczyźni rocznik 1959 i starsi

 1. Leszek Dudek
 2. Edward Radke
 3. Damian Wawrzyniak

Tekst opracował A.A., zdj. D.J. www.wloszakowice.pl

 IMG 4043 1

 

Więcej zdjęć pod linkiem:

 

https://drive.google.com/folderview?id=1OFL4suspj4sADHD7QGiCYTC6_ztS0Hff