Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół"

ul. Kurpińskiego 29, 64-140 Włoszakowice

Odwiedza nas

Odwiedza nas 64 gości oraz 0 użytkowników.

listopad 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Międzynarodowy Turniej Piłkarski

 

        Włoszakowice po raz XXV gościły uczestników Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego.
O puchar wójta Stanisława Waligóry walczyły drużyny Červená Voda (Czechy), FC Glossarmerode (Niemcy) oraz pięć drużyn z naszego kraju – Chrzypsko Wielkie, Elita Lubin, Las Puszczykowo, Oldboy Czempiń i reprezentujący gospodarzy Sokół Włoszakowice.
 
Jubileuszowa edycja turnieju rozpoczęła się pod włoszakowickim Pałacem Sułkowskich,
gdzie wszystkich uczestników przywitał wójt gminy Włoszakowice Stanisław Waligóra. W uroczystym otwarciu turnieju brali udział również miejscowi oficjele: radny gminy i sołtys Sądzi Zenon Poloch, prezes Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” Leszek Jagodzik, dyrektor GOK Monika Lucerek oraz prezes GZK Rafał Jagodzik.
 
Następnie wszyscy, wspólnie z Młodzieżową Orkiestrą Dętą "Blue Brass Band" pod dyrekcją
Lidii Misiornej, przemaszerowali rytmicznym krokiem na boisko.
Kolejnym ważnym punktem spotkania było uroczyste wciągnięcie flag na maszt i odegranie hymnów narodowych oraz Unii Europejskiej. Przy tym Mażoretki „Twins” prowadzone przez Małgorzatę Kujawę i Karolinę Prałat zaprezentowały przed publicznością swoje popisowe numery.
Na widowni zasiadali m.in. starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak oraz wicestarosta leszczyński Robert Kasperczak.
 
W tym roku rywalizacja była podzielona na dwie fazy – grupową i pucharową. Rozegrano aż 11 meczów, składających się z dwóch połów po 10 minut.
 
Wyniki poszczególnych spotkań przedstawiają się następująco:

Grupa A

Sokół Włoszakowice – Červená Voda 1:0

Červená Voda – Chrzypsko Wielkie 1:0

Sokół Włoszakowice – Elita Lubin 0:0

Elita Lubin – Červená Voda 1:0

Elita Lubin – Chrzypsko Wielkie 0:2

Sokół Włoszakowice – Chrzypsko Wielkie 0:1

Gruba B

FC Glossarmerode – Las Puszczykowo 0:1

Las Puszczykowo – Oldboy Czempiń 1:1

FC Glossarmerode – Oldboy Czempiń 1:0

Faza pucharowa

Mecz o 5 miejsce Elita Lubin – Oldboy Czempiń 0:3 (walkower)

Mecz o 3 miejsce Sokół Włoszakowice – FC Glossarmerode 0:0 (k. 2:1)

Mecz o 1 miejsce Chrzypsko Wielkie – Las Puszczykowo 0:0 (k. 7:6)

 
       Z okazji obchodzonego jubileuszu wszystkie drużyny biorące udział w zawodach otrzymały symboliczne statuetki, a trzy najlepsze drużyny odebrały dodatkowo puchary. Osobne trofea powędrowały też do dwóch zawodników reprezentujących barwy Chrzypska Wielkiego – Michała Stańko i Dariusza Paszyka, którzy okazali się odpowiednio najskuteczniejszym strzelcem i najlepszym bramkarzem zawodów.

Głównym organizatorem turnieju, już po raz XXV, było włoszakowickie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół”. Imprezę wspierali gmina Włoszakowice oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji.

{gallery oldboy/Międzynarodowy Turniej Piłkarski 09.06.2018|Fotorelacja z Turnieju.}

Najnowsze

Mecz Włoszakowice - Osieczna

Zdjęcia przedstawiają drużynę Sokoła po wygranym meczu pucharowym z drużyną z Osiecznej 4:1, gdzie wręczono pamiątkową grawerę Łukaszowi Maciągowi w ramach podziękowania za prace trenerską. Grawerę wręczył kapitan Tomek Pawłowski oraz prezes Leszek Jagodzik

Trenujemy !!!

Nasza najmłodsza grupa zaprasza wszystkich chętnych chłopców i dziewczynki do naszej drużyny.

Jesteś zainteresowany?

Skontaktuj się i umów na trening 

tel: 697 594 771 

XVII Mistrzostwa Gminy Włoszakowice - Dolna Morava.

Wyjątkowo ciepła i bezśnieżna zima nie przeszkodziła w organizacji XVII Mistrzostw Gminy Włoszakowice w Narciarstwie Alpejskim, które odbyły się w przedostatnią sobotę lutego. Zawody zostały tradycyjnie przeprowadzone u naszych południowych sąsiadów, lecz nie jak zawsze w miejscowości Šanov, a w pobliskiej Dolnej Moravie.

Na czeskiej ziemi rywalizowało w tym roku ponad 80 narciarzy, mieszkających, pracujących lub uczących się w naszej gminie. Wśród nich nie zabrakło też uczniów włoszakowickiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Karola Kurpińskiego, którzy pod czujnym okiem nauczycieli od kilku dni szlifowali swoje umiejętności narciarskie w ramach przeprowadzonej ponownie „białej szkoły”. Zmaganiom licznie zgromadzonych zawodników przyglądali się m.in.: wójt gminy Włoszakowice Robert Kasperczak, przewodniczący Rady Gminy Kazimierz Kurpisz, radny Marius Sujecki, kierownik Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Arkadiusz Szymczak oraz prezesi Towarzystw Gimnastycznych „Sokół” w Bukówcu Górnym i Włoszakowicach – odpowiednio Jan Kot i Leszek Jagodzik.

Uczestnicy mistrzostw rywalizowali ze sobą w dziesięciu różnych kategoriach, przydzielonych uprzednio na podstawie wieku i płci, a zadanie standardowo polegało na jak najszybszym pokonaniu slalomu giganta. Mimo niezwykle wymagającej trasy, wytyczonej w zupełnie nowym miejscu, zawody przebiegały na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie. Niepokonany wśród mężczyzn, podobnie jak przed dwoma laty, okazał się Jakub Grochowczak z czasem 18,4 sek., a klasyfikację damską zdominowała wielokrotnie triumfująca Zuzanna Kaźmierczak (czas 23,2 sek.). Jak przystało na zawody rangi mistrzowskiej, mistrz i mistrzyni otrzymali okazałe puchary, natomiast zwycięzcy poszczególnych grup medale w kolorze złotym, srebrnym lub brązowym. Dodatkowe trofea powędrowały też do najlepszych zawodników reprezentujących włoszakowickie ZSO – Antoniny Nowak i Mikołaja Ratajczak. Pozostali uczniowie biorący udział w „białej szkole” odebrali pamiątkowe dyplomy.

Głównym organizatorem gminnych mistrzostw w narciarstwie było jak co roku Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” Włoszakowice.

Najlepsze trójki zawodników w poszczególnych kategoriach prezentujemy poniżej:

Dziewczęta 10-12 lat

 1. Emilia Klawińska
 2. Weronika Weiss
 3. Maja Szkudlarczyk

Dziewczęta 13-15 lat

 1. Antonina Nowak
 2. Wiktoria Kazimierska
 3. Roksana Grabsztunowicz

Chłopcy 6-13 lat

 1. Fabian Stachowiak
 2. Tymoteusz Zając
 3. Emil Mikołajczak

Chłopcy 14-16 lat

 1. Mikołaj Ratajczak
 2. Maksymilian Grycz
 3. Władysław Wypych

Kobiety roczniki 2002-1981

 1. Zuzanna Kaźmierczak
 2. Aleksandra Kiąca
 3. Natalia Mierzyńska

Kobiety rocznik 1980 i starsze

 1. Donata Grzesiecka
 2. Barbara Zapłata
 3. Aldona Andrzejewska

Mężczyźni roczniki 2003-1980

 1. Jakub Grochowczak
 2. Szymon Kot
 3. Norbert Stachurski

Mężczyźni roczniki 1979-1970

 1. Tomasz Linka
 2. Grzegorz Szkudlarczyk
 3. Karol Mikołajczak

Mężczyźni roczniki 1969-1960

 1. Piotr Grochowczak
 2. Jerzy Kiąca
 3. Leszek Jagodzik

Mężczyźni rocznik 1959 i starsi

 1. Leszek Dudek
 2. Edward Radke
 3. Damian Wawrzyniak

Tekst opracował A.A., zdj. D.J. www.wloszakowice.pl

 IMG 4043 1

 

Więcej zdjęć pod linkiem:

 

https://drive.google.com/folderview?id=1OFL4suspj4sADHD7QGiCYTC6_ztS0Hff